امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت : 13:57
اخبار و اطلاعیه هاهند سایه به سایه چین در تولید فولاد؛ تعرفه‌های امریکا و مخاطرات ایجاد شده برای بازار فولاد اروپا
هند سایه به سایه چین در تولید فولاد

براساس داده های انجمن جهانی فولاد (WSA) تولید فولاد خام هند در ماه سپتامبر با 2.1 درصد رشد نسبت به ماه آگوست به 8 میلیون و 520 هزار تن رسید.

هند در 9 ماهه اول سال 2018 هم موفق به تولید 79 میلیون و 660 هزار تن فولاد شد که 6.1 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.
در طول ژانویه تا سپتامبر چین بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را داشت که تولیدات آن به 699 هزار و 430 هزار تن رسید  که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.1 درصد بالاتر است.

چین در ماه سپتامبر هم 80 میلیون و 850 هزار تن فولاد تولید کرده که 7.5 درصد بیشتر از سپتامبر سال قبل است. چین در سپتامبر بیش از نیمی از فولاد جهان را تولید کرده چراکه تولید کشورهای مختلف عضو انجمن جهانی فولاد درمجموع 151 میلیون و 700 هزار تن بود که درمقایسه با سپتامبر سال قبل رشد داشت.

 

دکتر جعفری‌طهرانی
تعرفه‌های امریکا و مخاطرات ایجاد شده برای بازار فولاد اروپا
      

گزارشات اخیر یوروفر حاکی از آن است که سیاست های دولت امریکا در رابطه با اعمال تعرفه های وارداتی، حجم بالایی از محصولات فولادی را از بازارهای بین المللی به ویژه ترکیه به سمت کشورهای اروپایی فرستاده است. چرا که فولاد ترکیه با تعرفه 50 درصدی دیگر به امریکا صادر نمی شود.  این امر تقاضای فولاد تولید داخل را در اروپا پایین آورده است و در نتیجه سوددهی فولادسازان اروپایی را با چالش های زیادی روبرو ساخته است.

از این رو و در راستای درگیری های تجاری امریکا و اروپا و رکود تقاضای جهانی به طور کلی، چشم انداز تقاضای فولاد مصرف کننده های اروپایی در آینده پر چالش است.

 

ایفنا


طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق
ورود کاربران | ثبت نام | بازیابی رمز