امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت : 13:53
اخبار و اطلاعیه هادر حاشیه حذف نام فولاد خوزستان از لیست صادرکننده نمونه: تندیس صادرکننده نمونه فولاد خوزستان در دستان کیست؟
در حاشیه حذف نام فولاد خوزستان از لیست صادرکننده نمونه:

تندیس صادرکننده نمونه فولاد خوزستان در دستان کیست؟
   صادرات کلید توسعه بازار فروش محصولات است که با افزایش گردش مالی نه‌تنها رونق بازار را در پی خواهد داشت بلکه به‌طور غیرمستقیم با افزایش بازدهی به مقیاس تولید منجر به افزایش درآمد و سود می‌گردد. در شرایطی که تحریم‌ها مسبب کاهش ارزآوری در کشور می‌شود شرکت‌های تولیدکننده‌ای که در رأس امر سبب افزایش تولید داخلی و اشتغال‌زایی هستند و در ادامه به‌واسطه صادرات ارزآوری بالایی دارند، اقدامی ستودنی انجام می‌دهند و لایق تکریم هستند تا با انگیزه بالاتری در مسیر توسعه کشور قدم بردارند.

   فولاد خوزستان یکی از همین تولیدکنندگان است که نگاهی به کارنامه صادراتی آن مهر تأییدی بر فعالیت مؤثر آن شرکت در ارزآوری برای کشور دارد. شرکتی که جایش در لیست صادرکنندگان برتر خالی بود درحالی‌که لایق برتر شدن بر اساس ممیزی‌ها؛ امتیاز کسب‌شده و ازنظر خیلی از منتقدین و کارشناسان بود.

   فولاد خوزستان نیمی از برنامه صادرات شمش فولادی که برای یک سال تعیین کرده بود را ظرف مدت چهار ماه از سال محقق کرد. علی‌رغم اینکه همه تحریم‌ها علیه کشورمان تشدید شده و از ابتدای امسال با خروج آمریکا از برجام تصور این بود که مشکلات جدی در صنعت و تولید فولاد رخ دهد، اقدامات این شرکت به‌گونه‌ای بود که توانست به نسبت سال گذشته در همین مدت، نیمی از اهداف از پیش تعیین‌شده خود برای سال ۱۳۹۷ را در فروش داخل و صادرات به اجرا درآورند. این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تولیدکننده محصولات نیمه‌نهایی و نهایی در منطقه می‌باشد که سالانه بیش از 6 میلیون تن گندله و 4 میلیون تن مقاطع فولادی را به‌صورت عملی تولید می‌نماید. در سال گذشته این شرکت بیش از 7 هزار میلیارد تومان فروش محقق نموده است که سهم صادرات این شرکت بیش از پنجاه‌درصد مبلغ فروش و معادل حدود 1.2 میلیارد دلار بود. در مقابل شاهد بودیم که حتی در لیست صادرکنندگان برتر سال نامی هم از این مجموعه بزرگ آورده نشده است.

   محمد کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: فولاد خوزستان با تمامی پارامترهای لازم برای صادرکننده نمونه همخوانی داشته و بر اساس اصول پایه به جهت رشد صادرات مستحق دریافت این تندیس بود. حذف فولاد خوزستان از تنگ‌نظری افرادی بوده که اگر سابقه فولاد خوزستان را مدنظر قرار می‌دادند چنین تصمیمی نمی‌گرفتند. برای شرکتی که به لحاظ کمی و کیفی تولید و صادرات افزایش داشته تنها می‌توان نتیجه گرفت که اقدامی به‌عمد و اشتباه صورت گرفته است.

   وی گفت: شرکت فولاد خوزستان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده شمش فولاد کشور تحت تأثیر تحریم‌ها عقب‌نشینی نکرد و توانست طی چهار ماه از سال ۱۳۹۷ پنجاه‌درصد از برنامه صادرات شمش و فروش امسال خود را محقق سازد.

 

معدن‌نامه


طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق
ورود کاربران | ثبت نام | بازیابی رمز