امروز : جمعه 7 آذر 1399 - ساعت : 06:37
آشنایی با کارخانهدرباره شرکت مصمم
AWT IMAGE  

مصصم در یک نگاه

شرکت صنایع متالورژی مصمم
در سال 1374 در زمینی با مساحتی افزون بر 17000 متر مربع در شهرک صنعتی اشترجان اصفهان بنیان نهاده شد و تا کنون با بهره بردن از دانش فنی بیش از 200 نفر پرسنل با تخصصهای مختلف در 3 شیفت کاری در زمینه تولید گلوله و سیلپبس مورد مصرف در معادن و صنایع سیمان و ریخته گری انواع قطعات فولادی و چدنی فعالیت می نماید . فعالیت های شرکت صنایع متالورژی مصمم در 3 بخش تقسیم می گردد:

1. تولید انواع سیلپبس و گلوله های چدن سفید و کروم دار مصرفی در آسیای تر و خشک
2. ریخته گری قطعات سنگین مورد استفاده در نیروگاه ها، صنایع سیمان و سد سازی مانند Impact Wall, Head Wall , Bearing, …
3. ریخته گری قطعات سبک شامل قطعات ضد سایش مورد مصرف در صنایع سیمان و معادن مانند لاینر و دیافراگم و ... و قطعات مقاوم به حرارت مانند صفحات نسوز گریت کولر، گریت بار

به واسطه کاربرد روش های نوین در تولید و انجام پژوهش ها و تحقیقات آزمایشگاهی ، گلوله های تولیدی شرکت صنایع متالورژی مصمم به بالاترین سطح کیفی در کشور دست یافته اند تا جایی که در بین گلوله های مصرفی در معادن رکورد دار پائین ترین نرخ سایش می باشند.

گلوله های تولید شده پس از گذراندن مراحل تحقیقاتی و آزمایشگاهی ، مورد تست کاری قرار گرفته که منجر به اصلاح روش ها در روند تولید، به روز شدن دانش فنی، بهبود کیفیت و در نهایت رضایتمندی بیشتر مشتری و گسترش بازار سفارشات شده است.

در بخش ریخته گری، با توجه به قابلیت ها و توانایی های فنی شرکت، امکان تولید انواع قطعات چدنی و فولاد ساده کربنی و آلیاژی تا وزن 10 تن امکان پذیر می باشد. به دلیل کیفیت بالای قطعات تولیدی، شرکت متالورژی مصمم تامین کننده نیازهای شرکت های دولتی و خصوصی متعددی می باشد.

در راستای گسترش بازار ، شرکت صنایع متالورژی مصمم می کوشد تا با تولید محصولات جدید و با کیفیت بیشتر، در عرصه بین المللی نیز فرصت حضور پیدا نماید.


 

  • سالن تولید قدیم

شامل کوره 7 تن یک بوته ای به انضمام اتاق کنترل، اتاق ترانس ، اتاق تابلو، اتاق کوره و یک مجموعه کوره 1.5 تن شامل دو بوته و یک تابلو و یک ترانس می باشد.
 

  • سالن تولید جدید

شامل خط قالبگیری واگنی به ظرفیت 30 درجه در ساعت و ابعادcm 70 70xو خط قالبگیری دستی به روش Co2 ، کوره 1.5 تن با دو بوته و تابلو برق، اتاق فرمان، و همچنین کوره های عملیات حرارتی، تنش گیری، پلنت تولید گاز Co2 ، و تجهیزات مربوط به عملیات حرارتی می باشد. در این سالن با وجود 2 عدد جرثقیل سقفی ده تن مونوریل خطوط قالب گیری دیزاماتیک مدل 2130 به ظرفیت 380 درجه در ساعت با ابعاد 850 × 65 و خط ماسه سازی مخصوص در دست اجرا می باشد.
انبار قراضه: v این سالن به ابعاد 15x75 دارای تجهیزاتی شامل دستگاه پرس قراضه، جرثقال و چنگک حمل قراضه و فضای کاری مناسب برای تفکیک و دسته بندی قراضه می باشد.

 

  • سالن تمیز کاری

سالن تمیز کاری شامل دستگاههای سنگ، غبارگیری، تجهیزات ترمیم و جوشکاری، بسته بندی و رنگ آمیزی است.
 

  • انبار

سالن انبار مواد اولیه و قطعات یدکی شامل یک سوله سربسته به ابعاد 14x 66 جهت انبارش مواد اولیه و مصرفی به غیر از قراضه فلزی، تجهیزات و قطعات یدکی و مواد غذایی می باشد که دارای یک عدد جرثقیل سقفی 5 تن، قفسه بندی قسمت قطعات یدکی، و قسمت مجزا برای نگهداری مواد غذایی است.
همچنین در طرح توسعه شرکت یک سوله به ابعاد 14x 60 جهت انبار محصول اختصاص خواهد یافت.

 

  • آزمایشگاه 

آزمایشگاه شرکت شامل سه دستگاه کوانتومتر در مدلهای Colombus, Spectrolab, Skyray، میکروسکوپ متالوگرافی، و تجهیزات آماده سازی و پولیش نمونه های فلزی، سختی سنجی پرتابل و مکانیکی و آزمایشگاه کامل ماسه شامل دانه بندی ماسه، استحکام فشاری، کششی، برشی، استحکام گرم ماسه چراغی و اندازه گیری عبور گاز می باشد. در راستای موفقیت های شرکت صنایع متالورژی مصمم، آزمایشگاه این شرکت در سال 1392 موفق به اخذ گواهینامه آزمایشگاه های همکار مورد تائید موسسه استاندارد اصفهان گردیده است.

 درباره شرکت مصمم
 

   

شرکت صنایع متالورژی مصمم در سال 1381 در زمینی به مساحت 17000 متر مربع در شهرک صنعتی اشترجان و در 32 کیلومتری جنوب غربی اصفهان احداث شده است.

 در ابتدا این شرکت با دو عدد کوره 5/1 تن و یک عدد کوره 7 تن فعالیت خود را آغاز نمود و بلافاصله با اجرای طرحهای توسعه در سالهای 82 و 85 ظرفیت تولید آن افزایش یافته است. این شرکت هم اکنون با داشتن 8 عدد سوله بزرگ و کوره های 10 تن، 2 تن، 7 تن و 5/1 تن و ظرفیت حدود 12000 تن قطعات ریخته گری در سال، تأمین کننده نیازهای مشتریان در بخش های مختلف صنعت از جمله صنعت سیمان، معادن سنگ آهن، مس و ... می باشد.
 بخش مهمی از تولیدات این شرکت گلوله های آسیای مورد مصرف در آسیاهای تر می باشد که بطور وسیعی در صنایع و معادن سنگ آهن، مس، سرب، روی و ... استفاده شده و خردایش مواد معدنی را بعهده دارند.

 این شرکت با داشتن نیروهای متخصص، آزمایشگاه، دفتر فنی و مهندسی، تحقیق و توسعه، تلاش نموده است بهبود کیفیت مستمر را در برنامه کاری خود قرار دهد. 

 

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق
ورود کاربران | ثبت نام | بازیابی رمز